Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
„Profilaktyka wypalenia rodzicielstwem...” - podsumowanie spotkania
2018-10-08 12:24 / 5551   D.Wierski

Pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty dla rodziców z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” zatytułowane zostały „Profilaktyka wypalenia rodzicielstwem, czyli jak być rodzicem wystarczająco dobrym zamiast idealnym?”. Spotkanie odbyło się 5 października 2018 r. w świetlicy Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy.

 

Warsztaty mają na celu wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne uzdolnienia. Spotkanie poprowadziła psycholog Magdalena Dunajska – pracownik Pałacu Młodzieży oraz Hospicjum ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy. Uczestnicy dyskutowali o tym, że bycie rodzicem jest skomplikowane, ale też wspaniałe, trudne i cudowne jednocześnie, a także o tym, że wypalenie rodzicielskie ogranicza możliwość normalnego funkcjonowania i zwiększa ryzyko chronicznej depresji oraz innych psychicznych i fizycznych dolegliwości. Rodzice wymienili się doświadczeniami i wzbogacili swoje kompetencje wychowawcze, a dzięki ćwiczeniom warsztatowym uzmysłowili sobie, że najlepszym sposobem i jedynym lekarstwem na wypalenie rodzicielskie jest profilaktyka.

 

Warsztaty „Profilaktyka wypalenia rodzicielstwem, czyli jak być rodzicem wystarczająco dobrym zamiast idealnym?” z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” zostały zorganizowane przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.